Yorkshire Terrier Biewer – porady

Jedną z najpopularniejszych ras psów jest Yorkshire Terrier biewer. Ten mały, długowłosy, sympatyczny piesek jest prawdziwym towarzyszem swojego pana. Lubi zabawy i kontakt z dziećmi. Trzeba natomiast wiedzieć, że psy właśnie tej rasy potrafią rządzić swoim panem. Dlatego ważne jest to, aby już od najmłodszego wieku poddać je tresurze. Muszą wiedzieć, kto rządzi w domu i kto ma tam prawo głosu. Wiadomo, że są takie słodkie i przemiłe, ale nie należy dać się złapać na tę smutną minkę. Poza tym york musi być odpowiednio odżywiany.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jeżeli nic mu nie dolega, to nie powinien mieć szczególnych oczekiwań co do żywienia. W sklepach można kupić karmę mokrą i suchą specjalnie przeznaczoną dla yorków z informacją o tym, w jakich porcjach podawać. Nie należy przesadzać z ilością karmy, aby pies zbyt szybko nie przytył. Nadmierne karmienie yorka może prowadzić do nadwagi. York ma to do siebie, że jest małym, zgrabnym pieskiem i takim powinien cały czas pozostać. Głodny nie może chodzić, ale z drugiej strony nie należy przesadzać.

Ponadto york tak jak inne psy potrzebuje stosownej pielęgnacji. Do tego celu najlepiej wykorzystać specjalne kosmetyki i akcesoria. Wszystko jest do kupienia w sklepach. Trzeba również podkreślić, że yorki to psy, które lubią ładnie wyglądać, a do tego istnieją głównie po to, by na nie patrzeć i je podziwiać. Dlatego trzeba o nie zadbać. Z uwagi na to, że są psami długowłosymi, nie ma sensu ich obcinać. Długie włosy są ich atutem. Wiadomo natomiast, że to wiąże się z bardziej zaawansowaną pielęgnacją. Jedno zaś jest pewne – yorki w pełni na to zasługują, a spędzanie z nimi czasu to sama przyjemność.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *