Sznaucer – szczeniaki i porady

Sznaucery to trzy rasy: sznaucer miniaturowy, średni oraz sznaucer olbrzym. Łatwo zauważyć, że każda z tych ras różni się przede wszystkim rozmiarami. Kolejną cechą, która pozwala odróżnić przedstawicieli poszczególnych odmian, jest umaszczenie. Sznaucer olbrzym i sznaucer średni to zwykle psy o umaszczeniu typu pieprz i sól lub czarnym. Miniatury mogą być nawet białe lub posiadać sierść będącą połączeniem koloru czarnego i srebrzystego. Wzrost czy umaszczenie nie zmienia jednak faktu, że sznaucery mają wyjątkową osobowość. Sznaucer jest psem dość czujnym, który wykazuje gotowość do obrony swojego pana.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Sznaucer jest bardzo popularną rasą, którą chętnie wybieramy. Nic w tym dziwnego, bo są to psy bardzo towarzyskie. Sznaucery przywiązują się do właścicieli. Jeśli szukamy psa, który wykazuje niesamowitą wierność i staje się wspaniałym towarzyszem, warto postawić właśnie na sznaucera. Jest to rasa, która dobrze poradzi sobie nie tylko na wsi, w domu z ogrodem, ale również w mieście. Może mieszkać w bloku, jeśli zapewnimy mu odpowiednią dawkę ruchu. Tę kwestię warto przemyśleć zanim pies pojawi się w domu. Jeśli mało kto z domowników będzie zainteresowany spacerami, nie ma sensu kupować psa.

Psy tej rasy są dość odporne na działanie czynników atmosferycznych i rzadko zapadają na różnego typu choroby. Pielęgnacja sznaucera wymaga natomiast regularnego czesania oraz trymowania. Dzięki temu uda się nam zachować piękny wygląd sierści naszego ulubieńca. Warto też co pewien czas wyrównać włosy na głowie sznaucera. Tutaj musimy użyć nożyczek lub udać się w tej sprawie do doświadczonego psiego fryzjera.

Sznaucery niekorzystnie znoszą hałasy i krzyki, więc jeśli w naszym domu panuje taka atmosfera, a dzieci robią co chcą, zakup sznaucera nie jest dobrym pomysłem. Sznaucer dobrze sprawdzi się w roli stróża, ale najczęściej pełni funkcję wiernego towarzysza zabaw i spacerów. Domaga się kontaktu ze swoim właścicielem i nie powinien być na długo zostawiany sam w pustym mieszkaniu.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *