Sznaucer Średni – porady i cena

Sznaucer średni to przede wszystkim rasa zaliczana do raz pinczerów oraz sznaucerów – w klasyfikacji amerykańskiej jest to również pies pracujący. Historia sznaucerów średnich sięga już nawet XVI wieku, kiedy wzmianki o sznaucerowatych psach średniego wzorstu znalazłay się w oficjalnych dokumentach gospodarczysz. Oficjalne psy te pochodzą z Niemiec, dokładniej z okolic Bawarii oraz Wittembergii, gdzie pracowały przy wypasach bydła oraz owiec. ich zadaniem było zganianie bydła oraz odganianie potencjalnych szkodników, takich jak lisy.

Zdjęcie znalezione na stronie Opsach.pl

Sznaucery średnie były również wykorzystywane podczas prac domowych – doskonale radziły sobie z wyłapywaniem myszy i innych gryzoni w obrębie izby. Co również ciekawe, dawniej towarzyszyły one dyliżansom konnym na dłuższych trasach. Co charakteryzuje te niepozorne pieski? Przede wszystkim psoaidają charakterystyczną budowę o klinowatej kufie, migdałowych, ciemnych oczach i tułowiu, który opada w dół. Dodatkowo wysoko uniesiony ogon nie pozwala pomylić go z żadnym innym psem.

Pies posiada również bardzo charakterystyczne umaszczenie, które poza podszerstkiem i włosiem okrywowaym psoiada również bródkę oraz długą sierść w miejscu brwi. Sama sierść najczęściej jest koloru solli i pieprzu, również czarna. Do czego współcześnie wykorzystywane są sznaucery średnie? Przede wszystkim to wspaniali towarzysze dla ludzi – nie tylko przywiązują się do swojego własciciela, ale są też wierne i doskonale ułożone, o ile oczywiście właściciel poświęci im niecu czasu i cierpliwości.

Psy te odznaczają sięw ysoką inteligencją, dlatego chetnie uczą się nowych sztuczek i chętnie wykonują polecenia. Psy te również są cenione jako psy stróżujące – nie tylko odróżniają doskonale domowników od obcych, ale potrafią narobić wiele hałasu,s zczególnie nocą, kiedy osoba niepożądana zbliża się do frutki czy drzwi wejściowych. Sznaucery doskonale sprawdzają się również jako towarzysze dla dzieci – ich niewielkie rozmiary i stosunkowo niewysoka waga sprawia, że mogą być one doskonałymi przyjacielami. Dzieci mgoą samodzielnie wyprowadzać je na spacery.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *