Sznaucer Miniaturowy – szczeniaki

Sznaucer miniaturowy należy do rasy psów pinczerowatych oraz sznaucerów, klasyfikowane sa również jako szwajcarskie psy pasterskie. Są średniego wzrostu, stanowią odwzorowanie sznaucera dużego, jednak nie powinny posiadać cech karłowatych (np. wyłupiastych oczu). Ważne jest również, aby posiadały zwartą, masywną budowę, która świadczyć będzie również o jego zdrowiu. Szata sznaucera, tak samo jak u innych przedstawicieli tej rasy składa się z pdoszerstka oraz twardego włosia pokrywającego ciało. Sierść sznaucera odczuwana jest jakos zorstka, ale również gęsto pokrywająca skórę psa, co dodatkowo chroni go przed zimnem i drobnymi uszkodzeniami skóry.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Rasa ta znana była już w XIX wieku, kiedy to psy te były wykorzystywane na gospodarstwach niemieckich oraz szwajcarskich. Psy te wykorzystywane były głównie do tępienia gryzoni, panoszących się po izbach gospodarczych oraz domowych. Były żwawe oraz temperamentne. Współcześnie psy te są chętnie wykorzystywane głównie ajko towarzysze zabaw dzieci i osób starszych – ich wesołe usposobienie sprawia, że wspaniale sprawdzają się zarównow blokach, jak i w domach z dużym ogrodem. Psy te charakteryzuje również duże przywiązanie do swojego właściciel a- źle znosi rozstania. Doskonale czuje się również w warunkach miejskich. Sznaucery miniaturowe szybko się uczą, gdyż są psami nad wyraz inteligentnymi.

Dlaczego ta rasa sznaucera jest tak chętnie wybierana przez hodowców oraz osoby prywatne? Przede wszystkim powodem jest wysoka inteligencja psa, ale również jego zdrowie – psy te rzadko kiedy zapadają na choroby wrodzone, a pielęgnacja ogranicza się jedynie do szczotkowania oraz okresowego strzyżenia włosia. Psy tego typu znajdziemy zarówno w rekomendowanych hodowlach, ale również w schroniskach – niestety często zdarza się, że niedoświadczeni właściciele właśnie porzucając psy pozbywają się ich. Warto odwiedzać schroniska, aby znaleźć ukochanego pupila i dać mu wspaniały dom. Sznaucery miniaturowe odwdzięczą się dużym przywiązaniem do właściciela.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *