Pies Wilczak Czechosłowacki – cechy

Wilczak czechosłowacki nie tylko swoją nazwą przypomina wilka. Warto przypomnieć bowiem, że rodzicami wilczka czechosłowackiego nie był nikt inny jak tylko wilczyca oraz owczarek niemiecki. Kiedy przyjrzymy się więc jego cechom zewnętrznym oraz niektórym cechom jego charakteru, to możemy się w nim dopatrzeć wielu podobieństw do wilka. Wilczak czechosłowacki jest psem dosyć dużym. Jego grzbiet jest mocny i prosty, delikatnie opada ku tyłowi.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Tułów jest bardzo dobrze umięśniony, podobnie jak lekko padające do tyłu lędźwie. Klatka piersiowa jest pojemna, chociaż nie sięga do łokci. Swym kształtem nieco przypomina gruszkę, zwęża się delikatnie w kierunku brzucha. Ogon pomimo tego, że jest osadzony dosyć wysoko to jednak zwisa w dół. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy pies jest pobudzony. Wówczas ogon jest postawiony wysoko. Głowa jest klinowata z nieco wypukłym czołem. Kufa mocno przypominać kufę wilczą. Oczy są małe i lekko skośne. Swą barwa przypominają bursztyn. Z kolei uszy są zawsze stojące, trójkątne i postawione.

Previous Article
Next Article

One Reply to “Pies Wilczak Czechosłowacki – cechy”

  1. Anita

    Na zdjęciach są polskie wilczaki: Alistair Wolf z Peronówki oraz Jolly i Balrog z Peronówki. Ich fotki – masę fotek – można znaleźć na stronie hodowczyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *