Pies Faraona – opis rasy i porady

Pies faraona zaliczany jest do ras psów pierwotnych – nie bez przyczyny. Co odróżnia tego psa od innych ras to jego wspaniałą budowa, wygląd kufy oraz umaszczenie. Nie bez powodu nazywany jest właśnie psem faraona – przypominając sobie wyszukane hieroglify na starych piramidach znajdziemy tam boga o głowie psa… zaskakująco przypominającą właśnie kufę tego gatunku. Psy te posiadają wspaniałą, smukłą sylwetkę- dzięki temu są zwinne, żwawe i chętne do zabawy.

Zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Psy tego typu doskonale sprawdzają się jako towarzysze dla dzieci oraz oso starszych, waż jest jednak, aby zapewnić im odpowiednią opiekę również weterynaryjną. Psy tego rodzaju przede wszystkim narażone są na liczne urazy nóg – ze względu na szczupłą budowę ich kości podatne są na złamania. Aby tego uniknąć należy od małego psa rozwijać oraz umożliwić mu spożywanie pokarmów bogatych w wapń oraz inne cenne składniki mineralne. Pies faraona z pewnością będzie budził zainteresowanie wszystkich odwiedzających nasz dom. Będzie on jego najwspanialszą ozdobą.

Previous Article
Next Article

One Reply to “Pies Faraona – opis rasy i porady”

  1. SAMOTNOSC 2018

    Mam psa faraona. Jedyny w swoim rodzaju!!! Jest to miniatura psa faraona!!!!! Odezwaly sie geny przodkow!!!Jedyny tego typu miniaturka w tym obecnym swiecie!!!!!Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *