Owczarek Belgijski Tervueren – cena

Owczarek belgijski tervueren zaliczany jest przede wszystkim do ras psów stróżujących oraz pasterskich, które doskonale sprawdzały sięw dawnych czasach właśnie podczas wypasu bydła czy też owiec. Psy cenione są głównie przez ich wysoką inteligencję oraz spostrzegawczość. Psy te posiadają masywną budowę ciała i bardzo charakterystyczną, długą sierść w kolorze płowym. Sierść na szyi i głowie jest znacznie ciemniejsza i często nazywana jest “maską”.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Chętnie hodowane, biorą udział w wystawach oraz konkursach kynologicznych o charkterze sportowym. Owczarek belgijski tervueren są rasą chętnie wybieraną do rpacy w policji, jako psy tropiące, również poszukujące narkotyków. Ważne jest jednak, aby współpracować z psem i przydzielić mu jednego opiekuna, który będzie miał ze zwierzęciem bliski kontakt, również po pracy. Psy te są także doskonałymi przyjaciółmi rodziny – są wierne i oddane,w sytuacji zagrożenia mogą pomóc w obronie domu czy cżłonków rodziny – są one z natury bardzo nieufne w stosunku do osób, których nie znajdą.

Psy tej rasy,s zczególnie w pierwszych miesiącach życia, wyagają silnej socjalizacji – źle prowadzone mogą zacząć sprawiać problemy w przyszłości. Kolejnym ważnym zagadnieniem jest również fakt, że psy te potrzebują sporej dawki ruchu – jeśli nie zapewnimy im tego będą zdecydowanie znudzone i skore do niszczenia przedmiotów. Owczarek belgijski tervueren nie nadaje się na psa do mieszkania, warto zapewnić mu ogród, aby miał kontakt z przyrodą oraz świeżym powietrzem.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *