Owczarek Belgijski Malinois – porady

Owczarek belgijski malinois to jedna z czterech odmian rasy owczarka belgijskiego. Zaliczane sa one do psów zaganiających, pasterskich, które doskonale współpracują z człowiekiem. Owczarek belgijski malinois jest psem średniej budowy, z wyglądu przypomina również owczarka niemieckiego, chociaż nalży dodać, że profil jego głowy jest znacznie bardziej kręby i mniej wysmukły.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Psy te są silnie zbudowane, posiadają masywne łapy oraz klatkę piersiową, tułów obniża się nieznacznie ku dołowi, jednak zad trzymany jest wysoko. Ogon długi, opuszczony, uszy sterczące, spiczaste. Psy te wagowo nie powinny przekraczać 35 kilogramów. Dodatkowo warto wiedzieć, że wykorzystywane sa w policji oraz w gospodarstwach – jako psy tropiące oraz stróżujące. Dawniej wspomagały prace ludzi na pastwiskach. Najchętiej wykorzystywany jest w polisji, odxziałach antyterrorystycznych oraz w straży.

Wpsółcześnie pies ten również chętnie jest przyjmowany jako członek rodziny – uwielbia dzieci, szybko przywiązuje się do właściciela i charakteryzuej go olbrzymia wiernośc i posłuszeństwo. Socjalizacja tego psa powinna mieć miejsce już od najwcześniejszych miesięcy życia – pies ten szybko się uczy, jednak nieodpowednio prowadzony może okazywac agresję w stosunku do innych psów. W stosunku do ludzi jest on przyjazny i posiada silny instytnkt obronny – dotyczy to zarówno właściciela, rodziny, jak i domu. Psy te mogą być silnie nieufane w stosunku do obcych,w arto również korygować te zachowania. Warto zapenwić im również jak najwieksza dawkę ruchu.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *