Owczarek Belgijski Lakenois – cena

Owczarek belgijski lakenois to jedna z czterech odmian owczarka belgijskiego, w niektórych kręgach zaliczanych jednak stale do jednej razy i odmiany. Psy tej rasy odznaczają się stabilną i masywną posturą, wysoko uniesioną głową oraz masywnym tułowiem, lekko opadającym ku tyłowi. Co ciekawe, to właśnie odmiana owczarka lakenois jest najrzadziej hodowana – nie ma jednak przyczyn, aby tak postępować.

Zdjęcie znalezione na stronie Thinglink.com

Pies ten jest szorstkowłosy o barwie podpalanej, brązowe lub nawet czerwonawej. Ze względu an wspaniałą sierść konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja – szczotkowanie, szczególnie w okresie linienia, jak również mycie kiedy jest to niezbędne. Psy tej odmiany mają wyjątkowo łagodny i przyjacielski charakter – są to psy niezwykle inteligentne, chętnie współpracujące z ludźmi. Jest to główny powód do wykorzystywania ich największych zalet w pracy policji, jako zwierzęta tropiące. psy te odznaczają się doskonałym wzorkiem, węchem oraz słuchem, przez co cenione są również jako psy stróżujące, nie tylko obejścia domów, ale również obiektów czy też stad.

Pasterski rys historyczny sprawia, że psy te uznawane są za bardzo inteligentne i pomocne. Współcześnie psy te pełnią również role przyjaciół ludzi – ze względu na wysoką inteligencję szybko przywiązują się do swojego właściciela. Obowiązkiem hodowcy jest odpowiednie prowadzenie psa, aby nie stał się on bojaźliwy czy agresywny – szkolenie powinno przebiegać w formie zachęcania i nagradzania psa za wykonanie konkretnych sztuczek. Psy tego typu doskonale sprawdzają się również jako towarzysze dla dzieci.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *