Nowofundland – opis rasy i cena

Nowofundlandy należą do jednych z najstarszych psich ras. Rasa ta jest znana już od XVIII wieku. Rasa ta pochodzi z kanadyjskiej wyspy Nowa Fundlandia, pochodzenie rasy zostało odzwierciedlone w nazwie. W chwili powstania rasy jej przedstawiciele byli przede wszystkim psami pociągowymi dla rybaków. W chwili obecnej są to już tylko psy towarzyskie oraz psy ratownicze. Nowofundlandy wykorzystywane są przede wszystkim w ratownictwie wodnym, gdyż są to najlepsi pływacy wśród wszystkich znanych nam psich ras. Nowofundland często określane są także mianem wodołazów – właśnie ze względu na umiejętność doskonałego pływania. Rasa ta była bardzo popularna w Wielkiej Brytanii. Do popularności psów w tym kraju przyczynił się wielki poeta angielski Georg Byron, który był jednym z posiadaczy nowofundlanda.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Nowofundlandy to duże, ale bardzo sympatyczne psy. Zazwyczaj dorastają one do wielkości 70 cm i osiągają wagę 65 kg. Mowa tutaj oczywiście o psach, suki nowofundlanda są nieco niższe i lżejsze. Najczęściej spotykanym umaszczeniem tych psów, przynajmniej w naszym kraju, jest kolor czarny. O wiele rzadziej spotkać można nowofundlanda umaszczone w kolorze brązowym, równie rzadko spotykane są nowofundlandy o umaszczeniu biało-czarnym. To, że psy te są bardzo dobrymi pływakami wynika z ich budowy fizycznej, która charakteryzuje się między innymi bardzo szerokimi łapami. Są to psy bardzo inteligentne, to sprawia, że są w stanie ratować tonących.

Nowofundlandy to nie tylko psy bardzo inteligentne, ale także psy posłuszne, spokojne i łagodne. Decydując się na jego posiadanie musimy pamiętać, że będziemy właścicielami zdrowego psa tylko wtedy, kiedy będziemy mogli poświęcić dużo czasu na spacery ze swoim pupilem. Nowofundlandy potrzebują jednak nie tylko spacerów, ale także codziennej dawki pływania. Nowofundlandy są psami bardzo przyjaźnie traktującymi ludzi, warto podkreślić ich przywiązywanie się do dzieci, wykazują się wobec nich cierpliwością, łagodnością i cierpliwością. Najlepiej czują się w domach z dużym ogrodem, źle znoszą mieszkanie w bloku.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *