Myśliwski Posokowiec Bawarski

Jedną z najpopularniejszych, myśliwskich ras psów jest posokowiec bawarski. Należy on do grupy psów gończych. Rasa ta powstała w XIX wieku w wyniku krzyżówek z psami gończymi z Bawarii oraz Tyrolu. Hodowane były one głównie dlatego, aby uzyskać psa tropiącego, który będzie lżejszy od pozostałych, ale równie przydatny do pracy w górach. Pies ten ma bardzo dobry węch. Nadaje się przy tropieniu dzika, sarny oraz jelenia.

Zdjęcie znalezione na stronie Dekosmaku.pl

Posokowiec bawarski jest niezwykle spokojnym oraz zrównoważonym psem. Przywiązuje się do swojego właściciela, ale jest bardzo powściągliwy jeśli chodzi o osoby obce. Jest psem pewnym siebie. Nie boi się i nie jest łatwy w prowadzeniu. Może stać się agresywny, ale tylko w sytuacji zagrożenia. Oprócz tego warto wiedzieć, że posokowiec jest psem aktywnym oraz inteligentnym. Uwielbia biegać, tropić oraz kopać. Psy te bardzo łatwo się uczą, a ich tresura może trwać naprawdę długo, nawet kilka lat. Trzeba o niego dbać już od pierwszych chwil od urodzenia. Wyuczone polecenia trzeba bardzo konsekwentnie utrwalać.

Dokładnie określono wzorzec rasy. Głowa posokowca powinna być szeroka i płaska, a czoło musi być wyraźnie odgraniczone. Oprócz tego łuki brwiowe muszą być dobrze rozwinięte. Oczy mają klarowne oraz bystre spojrzenie. Powinny być brązowe. Najlepiej jakby były ciemne. Uszy są o wiele dłuższe niż szersze. Nie sięgają jednak wyżej niż do czubka nosa. Są ciężkie oraz wysoko osadzone. Tułów tych psów, jak wynika z wzorca rasy, będzie mocny i sprężysty. Kłąb nie jest zbyt wyraźny, a lędźwie stosunkowo krótkie. Ogon jest średniej długości i sięga najwyżej do stawów skokowych. Jest wysoko osadzony i noszony poziomo.

Posokowiec bawarski ma gęstą oraz gładko przylegającą sierść. Jest ona umiarkowanie szorstka i ma niewielki połysk. Na głowie oraz na uszach jest zdecydowanie delikatniejsza. Na brzuchu jest trochę dłuższa. Jeśli chodzi o umaszczenie to jest to soczysta czerwień oraz czerwień jelenia. Może także przybierać maść blado żółtą lub czerwono szarą. Może mieć także pręgi. Na grzbiecie zabarwienie jest bardziej intensywne. Uszy oraz kufa są ciemniejsze, a ogon ciemno pręgowany. Na piersi bardzo często pojawia się jasna plama.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *