Sznaucer Olbrzymi – szczeniaki

Sznaucery olbrzymie to rasa psów zaliczana do grup molosowatych, psów pasterkich oraz psów stróżującycych. Klasyfikacja amerykańska zalicza je również do ras psów pracujących. Ze względu an swoje rozmiary oraz siłę pies ten podlega próbom pracy. Historyczne rysy mówią o tym, że przodkami sznaucera olbrzymiego były psy pasterskie w regionie górnobawarskim, służące do zaganiania bydła oraz owiec. Rasa została otrzymana jednak w okresie przed I Wojną Światową, hodowca który tego dokonał nigdy jednak nie ujawnił, jakie rasy krzyżował w celu osiągnięcia pożądanych cech psa.

Zdjęcie znalezione na stronie Hodowla-sznaucerow.pl

Istnieje wiele hipotez o tym, czy psy, które były krzyżowane posiadały konkretne cechy. Z pewnością wykorzystane zostały również geny doga niemieckiego. Jak wyglądają sznaucery olbrzymie? Posiadają masywną budowę, która odznacza się szerokim przedpiersiem, masywną klatką piersiową oraz tułowiem schodzącym w dół. Piec posiada szlachetną, owalną głowę oraz migdałowe, najczęściej ciemne oczy. W przypadku sierści, składa się ona jak u innych sznaucerów z podszerstka oraz włosia okrywowego. Cechami charakterystyczyni tych psów są oczywiście niewielka bródka na szczęce oraz długie kępy sierści w miejscu brwi. Daniej psy te spełniały role stróżuj oraz opiekunów stada – miały odpowiednie do tego predyspozycje: temperamepnt, wysoką inteligencję oraz możliwość szybkiego poruszania się.

Współcześnie psy te są głównie wykrozystywane do pilnowania obejścia domu, jak również pracy w służbach mundurowych. Psy te posidają wysoce rozwiniętą inteligencję, jak również wysoce rozwinięte zmysły słuchau, wechu i wzroku -dlatego własnie tak chętnie wykorzystywane sa w policji. Psy te, ze względu na swoje rozmiary, odznaczają się również niesamowitą wytrzymałością – są one cenione ze względu na olbrzymią siłę. Psy tej rasy odznacza wysoka inteligencja – sa one cenione przede wszystkim jako towarzysze osób dorosłych – dodatkowo warto dodać, że psy te są wierne i szybko przywiązują się do swojego własciciela. Pielęgnacja to przede wszystkim ich czesanie oraz trymerowanie.

Previous Article
Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *